Stiklų poliravimas

Stiklo poliravimu galima pastebimai sumažinti ar panaikinti stiklo subraižymus, matinį atspalvį. Stiklo poliravimo procesas stiklo meistrų atliekamas tuo pačiu principu kaip ir automobilio kėbulo poliravimas. Skiriasi naudojamos priemonės bei įrankiai, taip pat reikia išmanyti darbą su stiklu, nes įprastai yra poliruojamas viršutinis laiko sluoksnis, kuris yra ant automobilio dažų. Langų poliravimas yra kitoks, nes reikia paveikti ne laką, o patį stiklo paviršių.

Jei kažkada bandėte, tai turbūt jau supratote, kad šis procesas yra labai sudėtingas. Jei nebandėte tuo užsiimti ir neketinate tapti specialistu, tuomet paprasčiau darbą patikėti profesionalams. Tuo labiau, kad neturint praktikos, o tik teorines žinias, galima stiklui daugiau pakenkti, nei padėti. Dėl šios priežasties vėliau gali tapti sunku sutaisyti sukeltus defektus. Tiesą pasakius, mažmeninėje rinkoje yra labai mažas pasirinkimas priemonių bei medžiagų, kuriomis atliekamas stiklo poliravimas. Ir tos medžiagos, kurios yra pasiekiamos, teikia abejotiną naudą.

Kartais stiklas turi tokius gilius įbrėžimus, kurių joks poliravimo procesas negali pašalinti. Prieš atliekant poliravimą reikėtų iškart nustatyti, kaip efektyvu bus jį atlikti. Jeigu norima idealaus rezultato, o stiklas pažeistas gana stipriai, tuomet poliruoti jo neapsimoka. Tiesą pasakius, kiekvieną atvejį reikėtų vertinti atskirai ir tuomet spręsti apie tolimesnę darbų eigą.

Ši procedūra gali būti atlikta bet kokio gamintojo ir bet kokio senumo automobiliui. Tad nėra skirtumo ar norite atnaujinti senutėlio BMW ar apynaujės Audi stiklą, situaciją vertinsime individualiai. Stiklas yra kieta medžiaga, kuriai laikas beveik nedaro įtakos. Todėl tiek naujas stiklas, tiek jau gerokai panaudotas turi labai panašias poliravimo savybes. Tad šioje situacijoje svarbiausia išlieka stiklo pažeidimo dydis. Žinoma, lengviausia poliruoti stiklą, kuris tiesiog yra linkęs į matinę spalvą. Tokiu atveju pakanka atnaujinti tik patį stiklo paviršių.

Stiklų poliravimas gali būti atliekamas priekiniam, galiniam langui, kitiems stiklams ar net lempų stiklams. Kartais poliravimo poreikis atsiranda dėl to, kad stiklas pradeda laužti praeinančią šviesą ir tampa sunku matyti per priekinį stiklą arba automobilio lempos nakties metu pradeda neefektyviai apšviesti kelią dėl apsinešusių ir spalvą pakeitusių lempų.

Galbūt svarstote, kodėl išvis atsiranda poreikis poliruoti automobilio stiklus. Tai labai priklauso nuo automobilio eksploatavimo sąlygų. Jei automobilis ilgą laiką yra eksploatuojamas aplinkoje, kurioje pilna dulkių, smulkių akmenukų, tuomet didėja rizika, kad stiklas įgauna nedidelių nelygumų, kurie pradeda trukdyti matomumui ir gadina estetinį vaizdą. Optiškai netvarkingas stiklas, kuris iškreipia šviesą gali trikdyti vairuotoją, o kartais net įtakoti eismo saugumą. Jei pastebėjote, kad stiklas prarado prieš tai turėtas savybes arba akivaizdžiai reikia remonto, kreipkitės pas mus. Stiklo meistrai įvertins esamą stiklo situaciją ir pateiks galimus variantus, ką galima būtų padaryti esamoje situacijoje.