Automobilių stiklų pakėlimo mechanizmų derinimas

Paslaugos teikiamos ne tik priekiniams transporto priemonių stiklams. Klientai kreipiasi tuomet, kai mato, kad šoninių automobilių stiklų mechanizmai veikia ne taip, kaip turėtų. Dažniausiai derinimo reikalauja stiklo pakėlimo mechanizmai, esantys duryse, kurios neturi išorinio rėmo, į kurį remiasi stiklas. Šio tipo durelių konstrukcija dažniausiai naudojama kupė tipo kėbuluose ar kabrioletuose. Pasitaiko ir keturių durų sedanų su tokia konstrukcija (pavyzdžiui Volkswagen Passat CC ar Mercedes Benz CLK). Konstrukcija yra labai graži, bet šiek tiek sudėtingesnė, nei standartinė, todėl reikia išmanyti veikimo principą.

Stiklas privalo būti griežtai reikiamoje vietoje. Kadangi stiklas yra įtvirtintas rėme tik iš vienos pusės, tai sumažina tvirtumą, lyginant su standartiniu atveju. Kai automobilio durys uždaromos, stiklas turi šiek tiek pakilti. Tokiu būdu užtikrinamas tinkamas susijungimas su kėbulu bei pašalinamas tarpelis, per kurį galėtų patekti krituliai, vanduo ar vėjas. Patys suprantate, kad automobiliui stovint veikia vienokios jėgos, bet kai automobilis juda dideliu greičiu, tuomet sandarumas ir aptakumas turi būti nepalyginamai didesnis. Kuomet automobilis gaminamas, šia dilemą išsprendžia inžinieriai ir sumontuoja puikiai veikiančią sistemą. Dėl įvairių automobilio komponentų pakeitimo ar kitų pasikeitimų šie stiklo pakilimo mechanizmai pradeda dirbti netinkamai, dažnai tiesiog langas neatsiranda reikiamoje pozicijoje.

Šiuos darbus atliekame visoje Lietuvoje. Mūsų servisai yra įsikūrę Vilniuje, Kaune, Alytuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje, o stiklo meistrai dirba visomis darbo dienomis, išskyrus savaitgalius. Priimsime jus dar komfortiškiau, jei apie savo vizitą iš anksto pranešite telefonu. Praneškite mums apie savo problemą, o mes pasakysime, ką galime padaryti, kad šios problemos neliktų.

Derinimas vyksta kiekvienam modeliui šiek tiek skirtingu būdu, bet laikomasi tų pačių darbo principų. Klaidingai manoma, kad tai yra labai greitas ir daug sugebėjimų nereikalaujantis darbas, nes juk užteks suderinti. Iš tiesų tai kruopštus ir supratimo reikalaujantis darbas, kuris gali ir užtrukti. Bet dėl gero rezultato verta padirbėti.

Kai automobilių stiklų mechanizmai yra sureguliuoti tinkamai, tuomet sklandžiai vyksta durų atidarymas ir uždarymas, nes langas reikiamu momentu truputį atsidaro ir truputį užsidaro, kad galėtų netrukdomas atsidaryti ir užsidaryti visiškai sandariai, kai to reikia. Šio proceso sėkmė visiškai priklauso nuo dirbančio specialisto išmanymo ir patirties. Derinimo metu nekeičiami joki komponentai, tik elementarių įrankių pagalba surandamos reikiamos stiklo mechanizmo vietos ir užfiksuojamas reikiamas rezultatas.

Tai yra gana daug kruopštumo reikalaujantis procesas, todėl ne visuose servisuose meistrai apsiima atlikti šią procedūrą. O iš tų, kurie apsiima, ne visi sugeba tvarkingai ją atlikti. Kadangi mūsų stiklų ekspertai specializuojasi tik ties darbais, kurie išskirtinai susiję su stiklais, tad mes galime pasiūlyti šią paslaugą ir garantuojame gerą rezultatą. Galbūt net geresnį, nei įsivaizduojate.